Co dalej z przekształceniami aptek?

Konrad Dura        12 marca 2017        2 komentarze

Dzisiejszy wpis będzie krótki i skierowany do przedsiębiorców prowadzących apteki.

Tym z Was, którzy zdecydowali się na zmianę formy prawnej przypominam, że zostało coraz mniej czasu by skutecznie doprowadzić do końca rozpoczęte przekształcenia.

Po pierwszym czytaniu poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo farmaceutyczne, które odbyło się na posiedzeniu Komisji nadzwyczajnej ds. deregulacji wnioskowano o odrzucenie wspomnianego projektu ustawy, jednak podczas drugiego czytania, które miało miejsce na posiedzeniu Sejmu w dniu 9 marca nie przegłosowano wniosku o odrzucenie projektu. W konsekwencji projekt nowelizacji ustawy trafił ponownie do komisji, tym razem w celu jego merytorycznego rozpatrzenia. Na tym etapie będzie można wnosić poprawki do ustawy, wiec nie wiemy jaki ostatecznie przybierze ona kształt.

Jeżeli nowelizacja wejdzie w życie w dotychczasowym brzmieniu może skutecznie zablokować możliwość przekształceń aptek na lata.

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

adwokat wągrowiec Kwiecień 6, 2017 o 12:09

No właśnie czas się kończy trzeba po woli przeprowadzać tą restrukturyzację że tak to nazwę

Odpowiedz

Konrad Dura Kwiecień 6, 2017 o 14:23

Śpieszyć się trzeba niewątpliwie, bo projekt nowelizacji budzi duże emocje również wśród posłów. Na ostatnim posiedzeniu sejmu projekt ponownie został skierowany do prac w komisji i nie wiadomo jaki kształt teraz przybierze.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: