O mnie

 

Od małego interesowałem się sztukami walki. Trenowałem karate tradycyjne, judo i uczyłem się fechtunku mieczem średniowiecznym. Trening nauczył mnie jak przezwyciężać własne słabości i że nie warto się poddawać. Zachęcał mnie do szukania nowych wyzwań, zarówno na macie, jak i w życiu codziennym. Może, dlatego zdecydowałem się zająć mało popularną gałęzią prawa jaką są podatki.

W pracy zawodowej walczę na innym polu – pomagam przedsiębiorcom w sporach z organami podatkowymi, doradzam w trakcie planowania transakcji i inwestycji, zarówno o krajowym jak i międzynarodowym zasięgu. Codzienne zmaganie się z przepisami prawa podatkowego daje mi wiele satysfakcji, a często zmieniające się regulacje gwarantują moc wyzwań w przyszłości.

Zapytacie zapewne, skąd w tym wszystkim wzięły się przekształcenia? Kiedy wybierałem temat mojej pracy magisterskiej zdałem sobie sprawę, że większość znajomych podchodzi do kwestii przekształceń analizując jedynie uregulowania proceduralne zawarte w Kodeksie spółek handlowych. Ja chciałem spojrzeć na to zagadnienie szerzej,  również od strony podatków. W ten sposób połączyłem dwa obszary moich zainteresowań.

Obecnie specjalizuję się w szeroko rozumianych przekształceniach, połączeniach (fuzjach) i podziałach podmiotów gospodarczych. Pomagam klientom sprawnie przejść przez całą procedurę przekształcenia oraz doradzam w zakresie podatkowych konsekwencji takich działań.

 

*****